A Fradi naptára, október 12.
Évfordulók:
72 éve született Bánáti Imre
64 éve született Mörtel Béla
27 éve született Popov Patrik
66 éve született Schmidt István
Mérkőzéseink ezen a napon:
1913. FTC – MTK 2:3, NB1
1919. BTC – FTC 1-0, NB1
1921. Kispesti AC – FTC 0-0, NB1
1924. Törekvés – FTC 1-1, NB1
1930. Sabaria – Ferencváros 1-1, NB1
1941. WMFC – Ferencváros 3-2, NB1
1952. Diósgyőri Vasas – Bp. Kinizsi 3:0, NB1
1958. Ferencváros – Miskolci VSC 3:0, NB1
1960. Ferencváros – Glasgow Rangers 2:1, KEK
1963. Ferencváros – Galatasaray 2:0, BEK
1966. DVSC – Ferencváros 3:6, MK
1977. Tyukodi TSZ SE – Ferencváros 1-2, MK
1982. Hatvani KVSC – Ferencváros 0-5, MK
1988. Ferencváros – Rába ETO 2-1, NB1
1991. Ferencváros – Győri Rába ETO 2-1, NB1
1996. Ferencváros – Vasas 1-0, NB1
2005. Ferencváros – Budaörs 7-2, Edzőmérkőzés
2008. Ferencváros – MTK II 0-0, NB2
2011. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 2-2, Ligakupa
2019. Ferencváros – Paks 3-1, Edzőmérkőzés
Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 9 győzelem, 5 döntetlen, 4 vereség, 33-21 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1919. Wilhelm II. Gyula
1924. Barabás Ignácz
2011. Homma Kazuo
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
1919. Köves István
2008. Souare, Tidiane
2011. Andrezinho
2011. Antal Zsolt
2011. Nyárasdi Zsombor
Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
1902. Berán József
1902. Koltai József
1902. Pokorny József
1947. Kispéter Mihály
1994. Lisztes Krisztián
2015. Sesták, Stanislav
“A mérkőzés 70 percen át általában alacsony színvonalú, izgalmaktól mentes, lassú játékot hozott. Az NB I újoncának játékosai láthatólag nagy lámpalázzal léptek pályára, s kezdetben igen sok hibát vétettek. A szoros emberfogásra és a biztonsági játékra törekvő miskolciak azonban az I. félidőben néhány egészséges támadásukkal bemutatták, hogy képesek korszerű játékra is. Ebben az időszakban gólt is lőhettek volna. A Ferencváros játékosai az I. félidőben sokat tartották a labdát. Közönségük nem tudott felmelegedni játékuk láttán. A II. félidő valamivel változatosabb játékot hozott. A miskolciak visszaestek, nem használták ki emberelőnyüket, mert ekkor is túlságosan védekezésre rendezkedtek be. A Ferencváros három góljából az első kettőt súlyos védelmi hibából érte el, s ez a zöld-fehér támadósor gólszegénységét mutatja. A Ferencváros II. félidei kulturáltabb játékával azonban így is megérdemelte a két pontot.” (1958 – Miskolci VSC)
“A Ferencváros győzelme nem biztosította a továbbjutást. Pedig a zöld-fehérek kitűnően kezdtek és az I. félidőben közel álltak ahhoz, hogy nagyobb gólarányú győzelmet arassanak és kiharcolják a továbbjutást. Ebben az időszakban a támadósor gyors, ötletes és sok helycserés támadásokkal közelítette meg a a vendégek kapuját és néhány kitűnő helyzetet teremtett. Ezeket azonban a lövések pontatlansága miatt nem tudták kihasználni. A skótok csak előretölt középcsatáruk és jobbszélsőjük révén veszélyeztettek néhány alkalommal. Az I. félidőben már erősen mutatkozott, hogy a Ferencváros hátsó alakzataiban jelentős hibák vannak. A II. félidőben a zöld-fehérek támadósorán fokozatosan jelentkezett a fáradtság. A játék egyébként különösen az I. félidőben izgalmas, változatos volt és irama is jóval az átlagos fölé emelkedett. A tartalékos Ferencvárostól már a győzelem is elismerésre méltó teljesítmény.” (1960 – Glasgow Rangers)
“Az idén sincs hát magyar együttes a BEK második fordulójában. A magyar bajnok tovább juthatott volna. Behozhatta volna isztanbuli hátrányát, öt, hat, hét gólt is rúghatott volna török ellenfelének. A magyar bajnok Ferencvárost két tényező akadályozta meg ebben. Az első félidőben a Galatasaray, a második félidőben pedig a saját maga. Az első félidő 49 percig tartott. Fenczi játékvezető talán azért hosszabbított, hogy alaposabban szemügyre vehessük egy nagy játék bukását, hogy kikesereghessük magunkat a futball ravatalánál. A védekező taktika végleges elfajulását mutatta be ez a 49 perc. A Galatasaray időt akart nyerni és ehhez semmilyen eszközt nem talált túlzottnak, drágának. Durvaság, kegyetlen harcmodor. Köpködés, sérülések a Fradi oldalán. A törökön cibálják a bírót, taszigálják, lökdösik. Valahonnan elsüvölt egy jobb horog, Dalnoki lerogy, mint a zsák, majd Perecsi repül és nyekken, ölben viszik le…A törökök elérték a céljukat.” (1963 – Galatasaray)
“A labdarugó MNK legjobb 16 csapata közé jutott a Ferencváros” (1966 – DVSC)
“5000 néző Tyukodon” (1977 – Tyukod)
“Győzött a Ferencváros ” (1982 – Hatvani KVSC)
“A forduló mérkőzésének kiáltották ki a fővárosi és a győri zöld-fehér csapat összecsapását. A 90 perc azonban nem igazolta a várakozást. A 36. percben Fischer átadását Kincses 10 méterről helyezte a kapuba. A játéktéren egyre parázsabb jelenetek zajlottak, egymást érték a kemény belemenések, a sportszerűtlen durvaságok. Huták nem tudott úrrá lenni az indulatokon. Ennek az lett az eredménye, hogy többen is kisebb-nagyobb sérülést szenvedtek. Fordulás után továbbra is a hazaiak irányítottak, de mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. A 74. percben aztán Huták játékvezető rövid időre beszüntette a játékot, mert a nézők pénztárgép-szalagokat dobáltak a játéktérre. (Egy tucatnyi rendőr is vigyázott ekkor a kerítésen belül a rendre, de jelenlétük sem sokat segített). A hajrában a Rába ETO percei következtek: a 82. percben Urbányi egy kapu előtti kavarodás után közelről a hálóba kotorta a labdát. Már-már mindenki elkönyvelte, hogy a rendes játékidő nem hoz döntést, amikor a 90. percben Bánki beívelését Fischer 8 méterről a kapuba fejelte (2:1)…A mutatott játék alapján az FTC rászolgált a hárompontos győzelemre, bár a hajrában valamelyest kiengedett, s ez majdnem megbosszulta magát.” (1988 – Rába ETO)
“Az első hat percben az ETO hamar bizonyította, hogy nem csak udvariassági látogatásra érkezett, mert az első, majd a hatodik percben is Plotár óriási helyzetbe került, de el is puskázta mindkét lehetőségét. A 25. percben csakis Wukovicson múlott, hogy gólt akar-e rugni, vagy sem. Tudniillik Deszatnik pontos beadását az ötösön szabadon várta, végül a rosszabbik megoldást választotta, mellé lőtt. Amikor már a hazai gólt jövendölték az események, egy vitatható jogosságú szabadrúgásból Urbán nagyszerűen csavart a kapu jobb oldalába (30. p.: 0:1). Szünet után a vidékiek fokozatosan, módszeresen kezdték elsáncolni magukat, a Ferencváros pedig óriási elánnal döngette a palánkot. Már úgy tűnt, elveszíti veretlenségét a hazai gárda, amikor az akarat csodát eredményezett. A 85. percben Lipcsei 17 méteres bombája a felső lécről a gólvonal mögé perdült (1:1), majd a 89. percben egy balról beívelt magas labdát Balogh G. fejjel megcsúsztatott, Wukovics időben eszmélt, és közelről a kapu közepébe talált (2:1)…Heroikusan finiselt a Ferencváros, s második félidei kiváló teljesítményével jogosan fordította meg a vesztettnek látszó mérkőzést.” (1991 – Győri Rába ETO)
“A 10. forduló legrangosabbnak ítélt mérkőzésének, a Ferencváros – Vasas találkozónak a tétje nagyjából ugyanaz volt a felek számára: amelyik csapat győz, marad az élbolyban, tovább dédelgetve dobogós álmait. Pontosabban egy Vasas-siker a piros-kékeket (20 ponttal negyedikként várták a szombatot) az FTC elé röpíthette, a zöldek (22 ponttal harmadikok) pedig győzelmükkel tovább szilárdíthatták érmes pozíciójukat. A 86. percben Nagy N. az alapvonaltól ívelt keresztbe, és az öt és felesen felugró Nicsenko fejéről ezúttal nem mellé, nem is fölé, hanem a bal felső sarokba csapódott a labda (1-0). Bár az FTC gyakorlatilag végigtámadta a mérkőzést, a “nyomáspróbának” 86 percig sikerrel ellenállt a Vasas. Igaz, a vendégek szemszögéből balszerencsésnek mondható a végén bekapott gól, összességében azonban a Ferencváros rászolgált a 3 pontra.” (1996 – Vasas)
Felejthetetlen meccs volt számomra a 91-es Győr elleni mérkőzés!! Az utolsó 5 percben fordítottuk meg a már veszni látszó mérkőzést! Lipcsei Peti felejthetetlen bombájával egyenlítettünk, majd Wukó adta meg a kegyelemdöfést az utolsó percekben!!!
Az egész stadion egy emberként felállva tombolt!!!
http://www.nemzetisport.hu/sportnaptar/kormoczy-zsuzsatol-ovtak-az-aranykancsot-2048373/