A Fradi naptára, április 6.
Évfordulók:
92 éve született Csupák József
20 éve született Dhonata, Tavares de Oliveira
31 éve született Frimpong, Abraham
42 éve hunyt el Fröhlich Sándor
94 éve született Szigeti Ferenc
Mérkőzéseink ezen a napon:
1913. FTC – Wiener SC 6:1, nemzetközi barátságos
1930. Pécs-Baranya – Ferencváros 4-4, NB1
1931. Ferencváros – Vasas 7-0, Húsvéti serleg
1941. DrSC – Ferencváros 1:21, Edzőmérkőzés
1947. Ferencváros – Austria 3-2, Húsvéti serleg
1966. Ferencváros – Ékszerészek 13:1, Edzőmérkőzés
1969. Ceglédi VSE – Ferencváros 1:4, Edzőmérkőzés
1974. Ferencváros – Újpesti Dózsa 1:1, NB1
1976. Zbrojovka Brno – Ferencváros 3:2, KK
1976. Ferencváros – DVTK 0:1, MK
1977. Ferencváros – Újpesti Dózsa 3-2, MK
1983. Bp. Honvéd – Ferencváros 2-2, MK
1985. Ferencváros – Bp. Honvéd 0-3, NB1
1991. Ferencváros – Siófok 1-0, NB1
1996. Kispest-Honvéd – Ferencváros 1-0, NB1
2002. Dunaferr – Ferencváros 0-1, NB1
2005. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 3-1, MK
2010. Ferencváros – Paks 1-2, Ligakupa
2013. Haladás – Ferencváros 0-0, NB1
2016. Ferencváros – Paks 5-2, NB1
2019. Ferencváros – Paks 3-0, NB1
Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség, 42-25 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1976. Dániel János
1976. Mészöly József
1976. Mészöly Pál
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
Ezen a napon játszotta egyetlen válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
A FTC nagy formában levő csapata vasárnap osztrák ellenfél ellen veszi fel a küzdelmet. A FTC természetesen mindent elkövet, hogy a Rapid-matchen történt váratlan eseményeket, amelyekből az osztrákok siettek tőkét kovácsolni, reparálja. A feladat nehéz, mert a FTC ellenfele, a WSC, a tavasz folyamán már igen nagy formát mutatott, amikor a prágai DFC-ot 3:0-ra legyőzte. A WSC rendes csapatösszeállítása a következő: Müller — Scheidl, Braunsteiner — Achatzi, Jordan, Schröder — Sauer, Müller II., Schmieger, Neubauer, Aspek.” (1913 – Wiener SC)
“Remek kezdés után már 3:0-ra vezetett a Ferencváros, a Baranya lekesedése mégis elhódította az egyik pontot.” (1930 – Pécs-Baranya)
“— No megint kikap a Fradi a Vasastól? – kérdi valaki a tribünön. – Ez nem bajnoki – szólt a válasz – most majd győzünk…A Fradi gólzáporát megakasztotta a zuhogó eső, amely miatt a II. félidő 20. percében le is fujta a bíró a meccset…— Ha bajnoki lett volna, nem fujtam volna le – mondja a bíró. A Ferencváros öltözőjében mosolyognak. A Vasasnál isi örülnek, hogy megszabadultak néhány góltól. A Vasas különben nagyon gyengén játszott. Néha szinte a pályán sem volt.” (1931 – Vasas)
“Macska-egér harc…Közel 500 főnyi közönség előtt játszott a Ferencváros edzőmérkőzést a DrSC ellen. A zöld-fehérek a hiányzó válogatott és sérültek helyén amatőr játékosokat szerepeltettek. Az első félidő első húsz percében a bajnokegyüttes Jakas (4), Sárosi dr. (3), Kiss, Ortutay és Thurzó góljával már tízgólos előnyre tett szert. A félidőben a két kapus cserélt, de az új kapus sem tudott ellenállni a Ferencváros lendületes támadásainak.” (1941 – DrSC)
“Nagyszerű iramban kezdődött a játék. A Ferencváros szebbnél szebb támadásokkal közelítette meg az Austria kapuját, két gólt is ért el, de azután a két váratlan osztrák tól teljesen megzavarta a védelmet, kiegyenlítetté vált a játék, sőt a bécsi együttes veszélyesebb támadásokat vezetett. A második félidőben esett az iram, esett a színvonal is, mindkét részről sok hiba csúszott a játékba. A Ferencváros valamivel többet támadott és ezzel a győzelmet megérdemelte. Henni jónéhányszor parádésan védett, viszony az első gólnál elaludt. A védelemben csak Rudas érdemes dicséretet.” (1947 – Austria)
“A Ferencváros saját játékát próbálta játszani, az első perctől kedzve határtalan lelkesedéssel küzdött, szinte állandóan kezdeményezett, sokat rohamozott, s a játékidő nagyobbik részében folyamatosabb, lendületesebb volt az összjátéka. Az FTC a 33. percben szerezte gólját: Mucha vezette fel a labdát, 25 méterről váratlanul kapura lőtt. Szentmihályi balra mozdult, aztán jobb lábbal próbált menteni, de nem találta el a labdát, 1:0! Az újpestiek az 55. percben Zámbó révén egyenlítettek.” (1974 – Újpesti Dózsa)
“A mérkőzés összképe azt mutatta, hogy két válogatott játékos előnyt (Törőcsik, Fazekas) az U. Dózsa nem adhat a Ferencvárosnak. Meglehetősen alacsony színvonalú játékot hozott az első félidő. A Ferencváros meglepő taktikával rukkolt elő: játékosai nem fogtak szorosan embert, hanem átadták a területet az újpestieknek, inkább betömörültek kapujuk előterébe. Így az Dózsa nem tudta robbanékony csatárainak előrevágni a labdát. Igaz viszonyt, hogy a zöld-fehérek sem játszották a tőlük megszokott, széleken vezetett támadásokon alapuló, lendületes futballt. A második félidőben jelentősen javult a játék színvonala és irama. Különösen azért, mert a ferencvárosi középpályások aktívabbakká váltak, többet mozogtak, gyakrabban kihasználtak Pusztai és Pogány gyorsaságát. Így, ha nem is vérbeli kupaküzdelemben, de elfogadható második félidei teljesítménnyel a Ferencváros megérdemelten nyerte a találkozót.” (1977 – Újpesti Dózsa)
Hosszabbítás és maratoni büntetőpárbaj (1983 – Bp. Honvéd)
“Ha nem is csillogott a Ferencváros, de legalább 75 percen keresztül rohamozott, és a példásan küzdő Siófokot végül is megérdemelten győzte le…Hogy kinek volt több és nagyobb félnivalója a találkozó előtt, arra pofonegyszerű a válasz, hiszen a Ferencváros a bajnoki címért fut versenyt, a Siófok pedig legfeljebb tisztes középcsapatnak számít. A felállásokból kitűnt, hogy a Balaton partjáról érkezők mennyei adománynak fognák fel az egyik bajnoki pontot, hiszen négy védőjük előtt öt középpályás sürgött-forgott, az olimpiai válogatott Kámán pedig egyszál magában igyekezett zavart kelteni. Nem sok sikerrel, a zöld-fehérek diktálták a tempót, ők bezzeg nem sajnáltak három csatárt is az első vonalba tolni. Más kérdés, lendületes próbálkozásokon kívül Fischerék nem sokkal kápráztatták el híveiket, mondhatni azt is, ezek a rohamok meddőek voltak…A hajrában Keller baloldali elfutás után Keresztúrihoz továbbított, és utóbbi fejese mintegy 11 méterről került a vendégek hálójába.” (1991 – Siófok)
“Küzdelmes mérkőzésen a Dunaferr többet birtokolta a labdát, de Gera egyéni megoldása a Ferencváros javára döntött: 13. perc: Gera rendkívül látványos mozdulattal, sarokkal átpörgette a labdát a védők felett, majd ballal, 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot…Garami József: — Nagyon vártam a mérkőzés végét, hiszen csak egy góllal vezettünk és a második félidőben beszorultunk. Ebben az időszakban a szél is a hazaiakat támogatta, ami tovább nehezítette a dolgunkat. Jól játszó Dunaferrt sikerült legyőznünk.” (2002 – Dunaferr)
http://www.nemzetisport.hu/sportnaptar/keddre-magyarorszag-tortenelmi-veresege-2023710/