Kehrling Béla
Kehrling Béla (1891. január 25., Szepesszombat – 1937. április 26., Budapest), a MAC hátvédje, 1914 és 1916 között 4 alkalommal játszott a legjobbak soraiban.
A legsokoldalúbb magyar sportemberek közé tartozott Kiváló gömbérzéke a labdarúgásban is nagyszerűen érvényesült. Gyors, ésszerűen játszó hátvédnek bizonyult. Kifogástalanul rúgott, jól fejelt.
„Puci” azonban legnagyobb sikereit nem a zöld gyepen, hanem a vörös salakon, teniszezőként aratta. Sokszoros magyar bajnok volt és több nagy nemzetközi versenyen diadalmaskodott. Az I. világháború alatti/utáni esztendőkben számos nemzetközi sikert ért el: többek között nem hivatalos VB 3. férfi párosban (1914), a göteborgi ún. kis olimpia kétszeres bajnoka (1923), wimbledoni bajnoki 3. párosban (1925, 1926), 34- szeres magyar bajnok. A Magyar Atlétikai Club (MAC) versenyzőjeként 1924–33 között volt tagja a DAVIS Kupa csapatnak.
Asztaliteniszben az 1926-os londoni világbajnokságon férfi párosban ezüstérmet nyert.
Atlétikában, tornában és több téli sportágban szintén komoly tehetségről tett tanúbizonyságot.
(Antal Zoltán és Hoffer József írásainak valamint az Új Magyar Életrajzi Lexikon felhasználásával)
https://www.nemzetisport.hu/tenisz/a-csodagyerek-130-eve-szuletett-minden-idok-talan-legnagyobb-magyar-teniszezoje-2806869
Az Iskola a határon-ban még Ottlik Géza is megemlékezik róla, hogy egy vonaton utaztak vele a szabadságra hazamenő katonaiskolások, most olvastam újra a könyvet és fedeztem fel már ismerősként a nevet. Azaz korának komoly bálványa lehetett, ez egyértelmű.
Óriási sportember lehetett, kár, hogy nem FRADISTA volt … Olvastam valahol, hogy több, mint egy évtizeden át a világ 10 legjobb teniszezője között jegyezték … kb., mint ma egy Berdych vagy Hewitt? Csak utóbbiak nem nyertek asztaliteniszben is VB-érmet, nem voltak még futball-válogatottak is, nem szerepeltek 1/2 tucat sportágban az élvonalban … Ismétlem: Nem mindennapi egyéniség lehetett! Isten nyugosztalja!
Ez a sportági paletta a hőskor igazi univerzális sportemberéről árulkodik, annak minden -- ma már szinte megmosolyogtató, holott egyáltalán nem az -- bájával, hősiességével. És ehhez képest milyen rövid élet adatott neki.
Ja, és az Ő karrierjét is kettévágta az I. világháború … ezeket az eredményeket mai mércével fel lehetne szorozni egy kicsit … mondjuk, 3-mal vagy 5-tel …