Bajnoki beharangozó: Egyetlen győzelem az Üllői úton
A két csapat 21. tétmérkőzésén a 13. (az Üllői úton a 6.) bajnoki találkozó következik. Ez történt a közelmúltban.
Az első négy összecsapásra a Magyar Kupa keretében került sor. 1971. július 25-én a Vörös – Martos, Horváth Á., Vépi – Bálint, Rákosi – Szőke, Branikovits, Albert, Mucha, Füsi (csereként: Németh M., Bartosik) összeállításban pályára lépő ferencvárosi csapat Branikovits 3, valamint Horváth Á., Rákosi, Füsi és Szőke góljaival 7-2-re győzte le a harmadosztályba feljutott tolnai csapatot.
Közel 20 év elteltével találkozott újra a két egyesület, ismét a kupában. Az 1990/91 évi kiírásban Nacer, Dzurják, Keresztúri, Szenes ill. Mikolics góljaival 4-1-es hazai győzelem született az Üllői úton. Az FTC így állt fel: Balogh T. – Telek, Pintér, Limperger – Páling, Albert, Szenes, Keller – Nacer, Wukovics, Keresztúri (csereként: Dzurják, Vanicsek). A visszavágót ugyan a paksiak nyerték 2-1-re (Keller talált be a zöld-fehérektől, majd Kákonyi és Gyenti révén fordítottak a hazaiak), de a kupában a Fradi jutott tovább.
A következő összecsapást 2007. augusztus 28-án játszotta le a két csapat az Üllői úton. A gólnélküli döntetlennel zárult mérkőzésen az FTC alacsonyabb osztályú csapatként jutott a kupa következő fordulójába.
Az első bajnoki mérkőzésre 2009. augusztus 15-én került sor. Ashmore góljára a Paks csapatában játszó Lisztes válaszolt, így 1-1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. A visszavágón Paksról hozta el a Fradi mindhárom bajnoki pontot. A 2-1-es ferencvárosi sikerrel zárult találkozón Elding góljára Vayer még válaszolt, de Ferenczi 50. tétmeccsen lőtt gólja a győzelmet jelentette Craig Short csapatának.
A 2010/11 évi bajnokság őszi első fordulójában a volt ferencvárosi Bartha góljával a paksiak szerezték meg a vezetést, amelyet Heinz egyenlített ki. A folytatásban az ellenfél védője öngólt vétett, így 2-1-es ferencvárosi győzelem született.
A “tavaszi” visszavágót a hazaik nyerték 3-2 arányban 2011 novemberének utolsó napján. Vayer góljára Maróti, Böde találatára Miljkovic válaszolt, majd Montvai gólja már a három pontot jelentette a paksiaknak.
2011 novemberében Albert Flórián halála miatt meglehetősen szomorú légkörben zajlott a találkozó, amely gólnélküli döntetlennel zárult. 2012 májusában a bajnoki idény 14. vereségét szenvedte el Détári Lajos csapata Pakson. Böde, Kiss T. (2) és Szatmári góljaira csak Oláh és Klein részéről érkezett válasz, így 4-2-re nyert Kis Károly csapata.
2012 októberében Ionescu, Gyömbér illetve Simon A. góljaival valamint Jovanovic öngóljával 2-2-es döntetlen született az Üllői úton. 2013 májusában Leonardo, Besic és Klein góljára csak egyetlen válasz érkezett Lázok részéről, így 3-1-es Fradi sikerrel zárult a paksi mérkőzés.
2013 novemberében Böde, Jenner ill. Barta és Simon A. góljaival 2-2-es döntetlen született Pakson, majd a bajnokság záró fordulójában Bönig és Leonrado lőtte be a Fradit az Európa Liga selejtezőibe.
2014 novemberében “a Paks leparkolta a buszt és pontot rabolt a Fraditól” az Üllői úton. 2015 tavaszán Gyömbér gólja jelentette a megszerzett három pontot a Tolna megyei székhelyen.
A Ferencváros bajnoki örökmérlege a Paks ellen:
Mérkőzésszámok, gólok, edzők:
A Ferencváros Paks elleni bajnoki mérkőzésein Böde Dániel és Somalia lépett pályára a legtöbb alkalommal, mindketten 6 párharc részesei voltak
Az atomvárosiak elleni képzeletbeli góllövőlistát Gyömbér Gábor, Martin Klein és Leonardo vezetik 2 góllal.
A Ferencváros kispadján Ricardo Moniz és Thomas Doll ült a legtöbb alkalommal, háromszor.
*
Thomas Doll 27. mérkőzésén maradhat veretlen. A német mestert dr. Lakat Károly (31 és 34 veretlen mérkőzés) valamint Blum Zoltán (36 veretlen mérkőzés) előzi meg az örökranglistán.
Amennyiben a Paks ellen is itthon tartjuk a három pontot, úgy megismételjük az 1936/37-, és 1933/34 évi (edző: Blum Zoltán) valamint az 1927/28-as (edző: Tóth Potya István) bajnoki rajtot, amikor is 7 győzelemmel kezdett az FTC csapata.
Vélemény, hozzászólás?