Payer Imre
Payer volt az FTC vidékről igazolt első játékosa. 1910-ben Győrből került az FTC-be és rövid időn belül beváltotta a vezetők és a szurkolók reményeit. Az első nemzetközi színvonalú magyar hátvédpárban, a Rumbold-Payer kettősben ő képviselte az erőt és a lendületet. Kitűnően egészítette ki Rumbold ésszerű, technikás játékstílusát. Gyorsan, határozottan szerelt. Hatalmas felszabadító rúgásai, félelmetes erejű lövései egyaránt tekintélyt szereztek neki. Gyakran 50-60 méterről is megcélozta az ellenfél kapuját. Nemegyszer – sikerrel.
Fénykorában, az első világháború előtt – a magyar labdarúgók közül elsőként – Angliában profi szerződést ajánlottak neki, amelyet azonban nem fogadott el.
Roppant ereje ellenére mindig sportszerűen harcolt, amely még fokozta egyébként is nagy népszerűségét.
1919-ben a bécsi túrán összekülönbözött az FTC vezetésével és kilépett, Bécsben maradt.
A Nemzeti Sportban 1925-ben így emlékeztek róla:
Az eddig pályán szereplő hátvédek közül ő volt a legnépszerűbb és legfélelmetesebb. Az általa elrúgott labda tényleg csak úgy zúgott a levegőben. A tizenegyeseinél az Isten irgalmazta csak a kapust, hogy keresztül nem lőtte a labdával. Szeretett sokat beszélni, azért is nevezték el „dumás embernek”.
A legfegyelmezettebb játékosok közé tartozott, éppen ezért nagy feltűnést keltett, amikor 1919-ben összekülönbözött az egyesülete vezetőségével és az FTC-ből kilépett.
Egy ideig Bécsben játszott, majd hazajött és a Zuglói AC-ba lépett. Az egyetlen kikötése az volt, hogy az FTC ellen nem lép pályára…
1923-ban Olaszországba költözött. Egy ideig még játszott, majd több, mint húsz éven át különböző osztályokban edzősködött (1922-23: Brescia, 1926-27: Modena, majd Atalanta, 1930-31: Udinese, 1931-32: Carrarese, 1933-34: Torino, 1935-36: Atalanta, 1936-37: Entella Chivari, 1937-38: Lecco, 1938-40: DAFL Falk Sesto San Giovanni, 1940-44 és 1951: Carrarese).
Kezei alól olyan labdarúgók kerültek ki, mint Vanucci, Venturini, Piccini, Marchini, Frossi és Viola.
1955-ben tért haza, két év múlva hunyt el.
(Antal Zoltán, Hoffer József, Nagy Béla, Szűcs László és Selmeci József írásainak, interjúinak felhasználásával)
Gostaria que colocassem no perfil dos atletas, altura, peso, filiasão, pois seria um meio de homenagear seus pais, esposa(s), filhos etc. Muito obrigado.
A “hőskor” egyik nagy “hérosza” volt … mai fiataloknak: mindenkit a MAGA KORÁNAK legnagyobbjaihoz kell mérni … Ő meg a MAGA KORÁBAN a legnagyobbak közé tartozott … akár az egész magyar futball … igaz, akkor 10-20 országra korlátozódott a “világfutball” … ma meg, csak a “komoly” országok száma kb. 150 … ettől még Payer Imre emlékét is meg kell őriznünk, mert kik, ha mi nem? A “szlovákok”, a “románok”, vagy a “Dózsások”??? 🙂
http://www.kisalfold.hu/sport/felavattak_payer_imre_siremleket/2293477/
Ő is egy legenda volt, a “hőskor” egyik nagy játékosa, aki megtette a magáét azért, hogy klubunkból is legenda legyen.