A Fradi naptára, október 10.
Évfordulók:
65 éve hunyt el Dán Vilmos
138 éve született Domonkos László
46 éve született Márkus Tibor
95 éve született Pamuki Tibor
47 éve született Pomper Tibor
126 éve született Szedlacsek Ferenc
39 éve született Tarczy Pál
Mérkőzéseink ezen a napon:
1909. BTC – FTC 2:4, NB1
1915. FTC – Törekvés 1-2, Hadikupa
1920. TTC – FTC 0-2, NB1
1926. Ferencváros – Hungária 2-2, NB1
1940. Ferencváros – BSZKRT 4-4, NB1
1943. Ferencváros – Diósgyőri MÁVAG 1-0, NB1
1962. Ferencváros – Ifjúsági válogatott keret 6:3, Edzőmérkőzés
1973. BVSC – Ferencváros 2:2, Edzőmérkőzés
1979. Ferencváros – Volán 0-1, NB1
1984. Vasas – Ferencváros 1-1, NB1
1986. Ferencváros – Olimpiai válogatott keret 0-2, Edzőmérkőzés
1987. Makói SVSE – Ferencváros 0-6, Jubileumi mérkőzés
1992. Etyek/Bicske – Ferencváros 2-4, Egyéb serlegmérkőzés
1999. Mórahalom – Ferencváros 1-5, Pályaavató mérkőzés
2001. Ferencváros – Újpest 1-1, MK
2002. Orosháza – Ferencváros 0-3, Stadionavató mérkőzés
2002. Orosházi Rákóczi – Ferencváros 1-5, Stadionavató mérkőzés
2007. Ferencváros – Ikarus 4-0, Edzőmérkőzés
2012. Ferencváros – Szolnoki MÁV 2-1, Ligakupa
Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 41-18 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1915. Izsák Károly
1915. Stiller János
1943. Bosánszky Jenő
1984. Limperger Zsolt
1987. Balogh Tamás
1992. Nagylaki Richárd
1992. Petrók Tamás
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
1915. Stiller János
1920. Ungár Gyula
1943. Bosánszky Jenő
1992. Nagylaki Richárd
1992. Schneider Gábor
2012. Menyhárt Attila
Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
1937. Kemény Tibor
1937. Magda István Béla
2018. Petrjak, Ivan
“Az idény legszebb bajnoki küzdelme. Az őszi szezonban formájában erősen visszaesett BTC.-nek nagymérvű megjavulása kellemesen lepte meg a piros-fehérek nagyszámú híveit. A BTC.-nek hirtelen történt formaváltozása olyannyira egyenlővé tette a két csapatnak játékbeli tudását, hogy igazán erős munkát kellett a zöld-fehéreknek kifejteni, hogy a győzelmet a maguk számára biztosíthassák. Helytelen az a felfogás, hogy a FTC. formáján alul dolgozott. BTC. játszott nagyon jól: — ez a körülmény nem engedte a zöld-fehéreket oly mértékben érvényesülni, mint ahogy a BTC.-nek eddigi formája alapján vártuk. A zöld-fehéreket ugyancsak meglepte a BTC. lelkes és odaadó játéka, úgy hogy az ellenfél góljai után percekig igen durván játszottak. Ami csak akkor szűnt meg, mikor a FTC. bebiztosítottnak látta a mérkőzést. A játék folyama alatt a két csapat teljesen egyenrangúnak mutatkozott, a különbség tán csak annyi volt — s ez épen elég — hogy a zöld-fehérek a kapuk előtt gólképesebbek voltak, mint a BTC., amely, mikor a gól közelébe jutott, ideges és kapkodó játékot produkált.” (1909 – BTC)
“Az előzően lejátszott mérkőzések késői kezdése miatt teljes sötétségben végződött a mérkőzés, amely az FTC biztos győzelmét hozta. Az FTC Csajka távolmaradása miatt Ungárt állította a kapuba, aki hibátlanul látta el feladatát. Hungler II. és Takács, ha néha hibáztak is általában véve jók voltak. A Blum-Szabó-Kertész fedezetsor volt a csapat legjobb része. Kertész kitűnő half volt. A csatársor összjátéka kifogástalan, a kapu előtt azonban hibáztak a csatárok. Az első félidőnek első negyedórájában az FTC van fölényben, s a 7. percben rúgja Schwarc a vezető gólt. Ugyancsak ő rúgja az FTC második gólját.” (1920 – TTC)
“A pályán itt is, ott is tócsák csillantak. Mély, cuppogó sár borította az egész, fehér vonal közé fogott négyszöget, s csupán a sarkokon, a fű nem viselte szomorú, kellemetlen nyomát a szakadó esőnek, mikor hatalmas taps üdvözölte a felvonuló két csapatot. Tiszta, sőt a Ferencváros új trikóban jelent meg, amikor a nézősereg nagyrészét már megcsapdosta az eső. De eshetett, hullhatott a sűrű, őszi eső, senki sem tágított a helyéről, mert várta a a derbit, a nagy csatát, a magyar bajnokságok mindenkori klasszikus összecsapatását. Vártuk a szép, jó futballt, a magyar professzionisták futballművészetét. Pedig, ha a pályára néztünk, tudhattuk volna, hogy ma nem azt kapjuk, amit vártunk. Irreális, szokatlan körülmények közt nem produkálhatja a csapat azt, amit tud, amit jó pályán, száraz talajon begyakorolt. Mégis büszkén mondhatjuk el, hogy a Hungária és a Ferencváros csapata a rossz talajviszonyok közt is pompás, küzdelmet vívott egymással, szép futballt játszott.” (1926 – Hungária)
“A sírból hozta vissza ezt pontot a Ferencváros. Ez talán csak annak meglepetés, aki nem látta ezt a mérkőzést. A Ferencváros ezen a mérkőzésen csak a játék elején és a végén játszott kielégítően. A zöld-fehérek berúgták a vezető gólt, s utána játékukon határozottan látszott az elbizakodottság. Pedig az elbizakodottságra ezúttal semmi oka sem volt a Ferencvárosnak. Többek között azért nem, mert a Ferencváros csapatán a letörés jelei látszanak, a BSzKRT pedig frissebben, gyorsabban és lényegesen lelkesebben játszott. A zöld-fehérek csak akkor kaptak észbe, amikor az ellenfél már 4:1-re vezetett. Utána Sárosi dr. és Jakab jó játékának köszönhetően az utolsó percben sikerült az egyenlítés. A mérkőzés végén a hazai közönség hangosan tüntet a BSzKRT és a játékvezető ellen.” (1940 – BSzKRT)
“A mérkőzés előtt nagy riadalom volt a Ferencvárosban. Délben egy ismeretlen férfihang felhívta a pályát távbeszélőn és a leghatározottabb formában bejelentette, hogy Rudas gyomormérgezést szenvedett és délután nem játszhat. Takács Béla intézkedett azonnal: Nagy Béla álljon észen arra az esetre, ha a bejelentés valónak bizonyul. Rudas azonban idejében megjelent és ő csodálkozott legjobban azon, hogy ilyen álbejelentés középpontjába került. Párt perccel fél négy után jelenik meg a két csapat. A Ferencváros tiszta fehérben, a diósgyőriek piros ingben és kék nadrágban. A DiMÁVAG választja a Springer csoport felé eső kaput. A mérkőzés egyetlen gólja a 10. percben, meglepetésszerűen esik: Nagy II. előreadására Sárosi III. jól ugrik ki, éppen a leshatáron belül s a jobbösszekötő helyén kitörve még pár lépést vezeti a labdát, majd tíz méterről élesen, laposan a kapura lövi a labdát. Károlyi hirtelen lehajol. Foghatná a labdát, amely egyenesen neki tart, de kezéből kiperdül a labda és a lába között csúszik a hálóba.” (1943 – DiMÁVAG)
“A 76. percben második cseréjét is kimerítette a Ferencváros. Vincze Géza vezető edző egy újabb fiatallal szagoltatott „puskaport”. A 16 esztendős Limpergert küldte pályára, akit nyáron igazolt az FTC Veszprémből. Az ifjú labdarúgó az Aranykalász Kupán is kitűnt ügyes játékával.” (1984 – Vasas)
“Alacsony színvonalú mérkőzésen, megérdemelten tartotta otthon az FTC a három pontot és továbbra is vezeti a D-csoportot a Kecskemét előtt.” (2012 – Szolnoki MÁV)
Vélemény, hozzászólás?